Nie działa serwer we Francji

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Nie działa serwer we Francji

Postprzez sokol2005 » Pn lis 10, 14 18:40

Czy coś wiadomo co się dzieje z serwerem we Francji (176.31.177.203) ? Nie działa ani ftp ani www . Moja strona to sokol2005.ugu.pl . Pozdrawiam
sokol2005
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn lis 10, 14 18:34

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez DeceiveR » Pn lis 10, 14 20:49

Nie tylko tam nie działa.
Jakiś ogólny problem z działaniem serverów, bo u mnie także nie działa.
I zapewne jak zwykle nie będzie żadnej odpowiedzi ani informacji ze strony UGU.... :x
DeceiveR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 18:05

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez sokol2005 » Pn lis 10, 14 21:12

Tylko działają strony które są na serwerze w Polsce, jestem ciekawy jak długo potrwa ta awaria
sokol2005
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn lis 10, 14 18:34

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez Nyks » Pn lis 10, 14 21:26

Ja również jestem ciekawa. Czy szanowna administracja wypowie się w tej sprawie? :?:
Nyks
 
Posty: 3
Dołączył(a): So lut 01, 14 21:38

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez DeceiveR » Pn lis 10, 14 23:27

To ja mam stronę postawioną na zagranicznym serverze ? :shock:
To jak można było wybrać sobie server polski ? :roll:
DeceiveR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 18:05

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez sokol2005 » Wt lis 11, 14 08:32

DeceiveR napisał(a):To ja mam stronę postawioną na zagranicznym serverze ? :shock:

No masz jak większość osób które założyły sobie stronę na ugu.pl
To jak można było wybrać sobie server polski ? :roll:

Nie masz możliwości wyboru.
Martwi mnie bardziej to, że drugi dzień nie działa. Ostatnio pamiętam jak mieli chyba w tamtym roku poważniejszą awarię serwera (tylko tam im padł polski serwer) to strony chyba 2 tygodnie nie działały. Obym się mylił i tu szybciej to naprawili. Ponawiam pytanie, do administratorów czy wiadomo już w przybliżeniu kiedy serwer ns2.ugu.pl ruszy i czy jest możliwość przerzucenia na ten czas kiedy stoi serwer stron na serwer który działa np. ns1.ugu.pl ?
sokol2005
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn lis 10, 14 18:34

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez samunda » Wt lis 11, 14 12:23

U mnie jest to samo, ciekawi mnie tylko jak będzie wyglądać sytuacja, kiedy dłuższy czas strona nie będzie dostępna, a później okaże się, że dane na niej zawarte wyparowały i cała robota poszła na marnę, albo jeszcze gorzej strony już nie będzie bo np. nie da się usunąć usterek...

Też czekam na administrację by zabrała głos, wysłałam nawet informacją z panelu klienta, jakiś czas temu i do tej pory nie ma odpowiedzi....
samunda
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 11, 14 12:19

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez sokol2005 » Wt lis 11, 14 13:17

samunda napisał(a):U mnie jest to samo, ciekawi mnie tylko jak będzie wyglądać sytuacja, kiedy dłuższy czas strona nie będzie dostępna, a później okaże się, że dane na niej zawarte wyparowały i cała robota poszła na marnę, albo jeszcze gorzej strony już nie będzie bo np. nie da się usunąć usterek...

Na pewno strona będzie. Straciłbyś tylko jeśli by serwer uległ całkowicie zniszczeniu np. spalił się a oni nie robili backupów (tego też nie można wykluczyć, chociaż prawdopodobieństwo jest znikome). Ja obstawiam na atak ddos. Czyli mamy z głowy ze 3 dni lub dłużej. Najlepiej by było jakby sami zainteresowani się wypowiedzieli, czemu nie działa serwer ? Ale pewnie nie ma na to co liczyć jak do tej pory nic nie napisali. Jedno jest pewne, że oni wiedzą o tym problemie bo pewnie sami go wyłączyli, żeby rozwiązać problem.
sokol2005
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn lis 10, 14 18:34

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez viro251 » Wt lis 11, 14 14:59

Szanowni państwo,

Od pewnego momentu (bodajże 2 dni temu i na pewno wczoraj cały dzień) strona przestała działać - Przekroczono limit czasu połączenia. Logowanie na serwer ftp nie działa ani przez programy ani przez przeglądarkę ni to przez webftp.

Martwię się o nią ponieważ nie posiadam kopii zapasowej strony. Czekam zniecierpliwieniem na naprawę serwera.

Z poważaniem

viro251
viro251
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 11, 14 14:55

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez samunda » Wt lis 11, 14 16:38

sokol2005 napisał(a):Na pewno strona będzie. Straciłbyś tylko jeśli by serwer uległ całkowicie zniszczeniu np. spalił się a oni nie robili backupów (tego też nie można wykluczyć, chociaż prawdopodobieństwo jest znikome). Ja obstawiam na atak ddos. Czyli mamy z głowy ze 3 dni lub dłużej. Najlepiej by było jakby sami zainteresowani się wypowiedzieli, czemu nie działa serwer ? Ale pewnie nie ma na to co liczyć jak do tej pory nic nie napisali. Jedno jest pewne, że oni wiedzą o tym problemie bo pewnie sami go wyłączyli, żeby rozwiązać problem.


Dziękuję Ci bardzo za ten wpis, dał trochę nadziei choć przyznam, że martwię się, chciałam wejść przez FileZille jednak nie mogłam, teraz już wiem czemu...
samunda
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 11, 14 12:19

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez viro251 » Wt lis 11, 14 18:14

Ok. Już jest wszystko ok i działa.
viro251
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 11, 14 14:55

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez sokol2005 » Wt lis 11, 14 20:38

Administratorzy nic nie piszą ale za to robią :D . Przerzucili nasze strony na polski serwer. Wielkie dzięki mam nadzieję, że zostanie tak na stałe.
sokol2005
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn lis 10, 14 18:34

Re: Nie działa serwer we Francji

Postprzez ugu » Śr lis 12, 14 11:03

Wystąpił dość poważny problem w serwerowni, przepraszam za brak informacji na forum, skupiliśmy się na rozwiązaniu problemu.
Postaramy się aby następnym razem pojawiła się odpowiednia informacja.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności