Wordpress - podstrony - prawa do zapisu dla pliku .htaccess

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Wordpress - podstrony - prawa do zapisu dla pliku .htaccess

Postprzez lukasz021 » Cz lip 14, 16 10:16

Witam,

Skopiwałem na serwer ugu.pl strone WP. Działa ona, ale nie mam problem z podstronami. W Panelu Administracyjnym WP po załadowaniu takiej kopii w zakładce "Bezpośrednie odnośniki" trzeba wybrać "Zapisz zmiany", aby podstrony wczytywały się. Na innym serwerze mogłem wykonać ta czynność i podstrony działały. Tutaj jest inaczej.
Nie mogę wybrać tej opcji i tym samym ustawić by podstrony działały.
Pod przyciskiem "Zapisz zmiany" mam taki komunikat:
Gdybyśmy mieli prawa do zapisu do twojego pliku .htaccess, zostałby on automatycznie zaktualizowany, ale z powodu ich braku musisz dokonać tego ręcznie. Oto reguły mod_rewrite'a, które powinny się w nim znajdować. Kliknij w dowolnym miejscu w tym polu i wciśnij klawisze CTRL + a, aby zaznaczyć je wszystkie.

Na innym serwerze, gdzie podstrony działały nie miałem takiego komunikatu w Panelu Administracyjnym.


Rozumiem, że jest spowodowane ustawieniami serwisu ugu.pl? Czy moge to jakoś zmienić?
lukasz021
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 05, 16 00:01

Re: Wordpress - podstrony - prawa do zapisu dla pliku .htac

Postprzez wargo » So lip 16, 16 16:07

Musisz nadać chmod temu plikowi. Wejdź przez menedżera plików, znajdź i zaznacz ten plik i znajdź opcję zmiany uprawnień. Potrzebne to 777. Możesz też przekopiować do niego wygenerowany w komunikacie kod.
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Wordpress - podstrony - prawa do zapisu dla pliku .htac

Postprzez percoz » Cz lip 28, 16 11:08

Ustawianie uprawnień 777 nie jest bezpieczne i nie powinno być ustawiane. Aby plik mógł być zapisany przez ftp oraz przez skrypty WP wystarczą uprawnienia 774
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron