Kryzys tworzenia stron ?

Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez kseiko » So sty 09, 10 14:24

Hellow all,

Ostatnio tak sobie zagladam na to forum a dokladnie na nowe strony ktore sie reklamuja i z przykroscia musze stwierdzic ze wiekszosc uzytkownikow ugu idzie na latwizne poprzez kozystanie z roznych gotowych modeli - zarowno Joomla, xnl, forum phpBB - co jest czystym lenistwem :!:

Czy wiekszosc polakow idzie zawsze na latwizne i kazysta z innych gotowych projektow - tylko ustawia tagi, tytuly oraz opisy, przypisujac sobie autorstwo ?
A co do forum - coraz wiecej osob leci zakladajac "strone internetowa" tylko z forum - forum to nie strona internetowa tylko forum :!:
Jesli ktos tworzy strone internetowa to robi to od zera - jednolita technika badz mieszana - a nie lecac po koncie ftp i uploadowac tam gotowe pliki sciagniete ze strony np. PL JOOMLA...

Zachecam wszystkich do tworzenia na prawe dobrych wlasnych stron www - wiem ze trwa to dosc dlugo i wymaga wysilku wiecej niz umiejetnosci - ale koncowy efekt zawsze zapiera dech w piersi, gdy strona rusza pierwszy raz na serwerze a generowany przez nia ruch nie spada ponizej 60% na miesiac...

Pozdrawiam i szacuneczek dla prawdziwych webmasterow 8)
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez Neikax » Pt lut 12, 10 16:45

Języki programowania oraz skrypty tworzy się dla użytkowania, dla osób, które chcą prowadzić jakąś strone o danej tematyce.
Skrypty oparte choćby na CMS-e tworzy nawet wiele osób, udoskonala się je latami by jak najlepiej działały, by dane były jak najbezpieczniejsze, a pliki ze sobą "współgrały".
W ten sposób rozwój społeczeństwa idzie do przodu, a nie stoi w miejscu, bo po co np ktoś ma ciągle bawić się w segregowanie każdych danych na stronie??
Skrypty tworzą osoby, które się tym interesują i znają na tym.
Mam rozumieć, że gdy będę chciał zrobić stronę np o tematyce filmów mam tworzyć całą strukturę strony, tak?
Tworzyć i spędzać całe lata tylko po to by zrobić coś co jest zrobione lepiej? Bo nawet jeśli coś zrobisz to, albo okaże się, że skrypt, który używasz w końcu staje się przestarzały (bo bądź co bądź świat nie stoi w miejscu), albo np tematyka strony?
Wszystko tworzy się dla ludzi i nie rozumiem po co sobie jeszcze utrudniać, by powiedzieć: " To moje i tylko ja to zrobiłem " ?
A co z tymi, którzy tworzyli oprogramowania, programy, w których tworzy się strony czy wreszcie samo oprogramowanie do wyświetlania stron w danym języku programowania czy samego komputera.
To też mam sam stworzyć?

Nie każdy chce być webmaster'em, bo może chce jak najszybciej przekazać ludziom jakieś informacje, ale takie samolubswo jakie Ty okazujesz nie pozwala tego robić i wnioskuje, iż masz za złe, że świat idzie naprzód, albo dlatego, że każdy może przekazać przez internet to co chce, łatwiej nawiązując kontakt z danym typem ludzi.

Wszystko jest robione tak by najłatwiej było żyć na świecie, inaczej mielibyśmy dalej epokę kamienia łupanego.
To tak jakby każdy, kto chciał, gdzieś mieszkać musiałby budować caly budynek mieszkalny, łącznie z wytworzeniem materiałów do tego, by rozwozić ulotki specjalnie budować samochód albo nauczyć się całego języka chińskiego by odpisać na mail od osoby z chin...


Prawdziwy webmaster? Dobre sobie.
Polecam użyć google i przeczytać definicję kogo określa się webmaster'em.
Neikax
 
Posty: 11
Dołączył(a): N gru 06, 09 21:26

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez kseiko » So lut 20, 10 22:50

Poczatkiem nauki informatyki w szkole podstawowej wiesz jakie pytania sa zadawane na samym poczatku ?

Pewnie nie - to ci powiem:
Czym jest informatyka i co daje ludziom informatyka


Odpowiedz - Informatyka to dziedzina wiedzy ludzkiej zajmujaca sie konwersacja swiata rzeczywistego na wirtualny - wdrozeniami nowych rozwiazan i technologii... Oczywiscie tak ogolnie powiedziane...

Pamietam dawno temu jak od swojego informatyka, koles mial z 48 lat a ja wtedy 17 - dostalem mozliwosc uczestnictwa w debacie informatycznej, na ktorej byly osoby z uniwersytetow i wielu polskich jednostek badawczych - glownym problemem bylo modelowanie systemowe...
Podczas tej debaty - gdy juz ponad 2 godziny ci wielcy uczeni ludzie ze soba dyskutowali - padl temat o opieraniu sie na obecnych rozwiazaniach w celu badania i testowania nowych technologii (chodzilo o technologie satelitarne) - czy da sie stworzyc cos nowego opierajac sie ciagle na tych samych rozwiazaniach, gdy wystapi problem ? Ktos z gosci odwazyl sie wypowiedziec w ten sposob:

Gdy w historii ludzkosci - wielcy uczeni wykorzystywali by ciagle te same rozwiazania i uzywali tych samych odpowiedzi bez mozliwosc spojrzenia z innej strony na problem to swiat zatrzymal by sie w miejscu a wiedza ludzka napotkala by bariere az do momentu, gdy nie zjawilby sie ktos, kto spojrzy inaczej na dany problem i znajdzie wlasne rozwiazanie, ktore bedzie zawsze oryginalne i nie do porowannia ze standardami obecnie panujacymi.


I tu odpowiedz na twoje pytanie:
Mam rozumieć, że gdy będę chciał zrobić stronę np o tematyce filmów mam tworzyć całą strukturę strony, tak?
Tworzyć i spędzać całe lata tylko po to by zrobić coś co jest zrobione lepiej? Bo nawet jeśli coś zrobisz to, albo okaże się, że skrypt, który używasz w końcu staje się przestarzały (bo bądź co bądź świat nie stoi w miejscu), albo np tematyka strony?


Jesli jestes osoba ktora nie interesuje odkrywanie nowych problemow i rozwiazan to urzywasz gotowych szkicow - przygotowanych wczesniej przez osoby jak sam powiedziales "interesujace sie tym", ktore sa twoim przeciwienstwem...

Dla tego ja jestem zdania - nie warto byc leniem i bac sie problemow i opinii innych, tylko smialo tworzyc wlasne marzenia gdy tylko sie tego chce, nawet gdy innym sie one nie podobaja lub ich nie rozumieja - im wiecej ludzi tak pomysli tym szybciej swiat pojdzie na przod...
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez Neikax » N mar 14, 10 22:05

Tyle, że swoje marzenia najwyraźniej narzucasz innym.
Nie każdy ma czas czy chęć uczenia się czegoś co już wielu ludzi zna.
I nauka obecnych języków programowania i zarządzania treścią, a tworzenie czegoś nowego to całkiem coś innego.
Jeśli chcesz mieć prawdziwą satysfakcję z bycia webmasterem i z programowania zacznij może jak jeden z tych "Gości", o którym wcześniej wspomniałeś, który powiedział by spoglądać na wszystko inaczej, by nie stać w miejscu.

W tym momencie to także i Ty idziesz na łatwiznę jak wielu użytkowników ugu.pl.
Oni używają gotowych skryptów zamiast samemu od podstaw utworzyć stronę.
Z kolei Ty, zamiast zastanawiać się co nowego by stworzyć to także idziesz na łatwizne ucząc się/używając powszechnie znanych języków programowania zamiast próbować stworzyć jakiś inny, może lepszy bo inaczej "świat zatrzymał by się w miejscu".
Neikax
 
Posty: 11
Dołączył(a): N gru 06, 09 21:26

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez yahhoo » Pn mar 15, 10 10:08

Moim zdaniem ludzie zawsze korzystali z gotowych rozwiązań, a tylko nieliczna grupa, wynalazców, naukowców, myślicieli itp. główkowała nad tym jak nam ułatwić życie, idąc twoim tokiem myślenia, kupując auto powinienem dokonywać w nim nowatorskich zmian :) ?? Ja korzystam inni tworzą, chcę być tylko konsumentem jeśli ty masz aspiracje na twórce, chwała Ci za to mi drobna zmiana layout-u wystarczy. Pozdrawiam
yahhoo
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr mar 05, 08 09:59

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez kseiko » N kwi 18, 10 12:03

A powiedz mi - czy jak kupujesz nowy samochod to czy nie wprowadzasz zmian - uklad siedzen, wyglad wewnetrzny, wyglad zewnetrzny itp - tak wprowadzasz zmiany czysto pod siebie samego...

Tyle, że swoje marzenia najwyraźniej narzucasz innym.
Nie każdy ma czas czy chęć uczenia się czegoś co już wielu ludzi zna.


Nikt nie jest tak madry by wiedziec wszystko na temat tworzenia stron internetowych - a nikt tu nic nie narzuca - tylko stwierdzam fakt porownujac hosting ugu a inne hostingi - gdzie malo kto tworzy wlasne strony tylko leci w kolko to samo - zmieniajac kolory i tresc...

W tym momencie to także i Ty idziesz na łatwiznę jak wielu użytkowników ugu.pl.
Oni używają gotowych skryptów zamiast samemu od podstaw utworzyć stronę.
Z kolei Ty, zamiast zastanawiać się co nowego by stworzyć to także idziesz na łatwizne ucząc się/używając powszechnie znanych języków programowania zamiast próbować stworzyć jakiś inny, może lepszy bo inaczej "świat zatrzymał by się w miejscu".


kolego - czy ty myslisz ze wszyscy slawni odkrywcy, wynalazcy, naukowcy itp - przed swoim odkryciem musieli wpier stworzyc narzedzia ktore beda uzywali ? Czyli np. Albert Einstein przed stworzeniem i napisaniem swoich teorii matematycznych musial wpier stworzyc olowek i kartke papieru ? OMG - widze jak niektorzy logicznie mysla - jak chcesz brac udzial w madrej rozmowie sam musisz posiadac wystarczajace informacje - a jesli nie posiadasz to tylko piszesz glupoty takie jak powyzej...
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15

Re: Kryzys tworzenia stron ?

Postprzez Nelgor » Wt paź 26, 10 18:20

Jeśli ktoś mówi "OMG" automatycznie jest baranem.
Ja chcę zostać grafikiem, uczę się tego. Mam swoje forum.
Czy muszę nauczyć się robienia for od podstaw aby takowe założyć? Ja jestem konsumentem.
Masz zapały na producenta? To dobrze! Rób to, i obyś był zadowolony.
Nie chcę być webmasterem, nie interesuje mnie to. Prowadzę 2 fora. Jedno to PBF (gra forumowa), a drugie powstało dla mojego projektu. Nie mam czasu ani chęci tworzyć nowych stron.
Starczy mi phpBB, zmiana stylu, edytowanie go na potrzeby, wgranie modów.

Jeśli potrafisz stworzyć nowy dobry skrypt for czy język programowania to bardzo dobrze. Ja nie umiem i ta dziedzina mnie nie interesuje.
Avatar użytkownika
Nelgor
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt paź 26, 10 17:43
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron