Skrypty forów - polecamy, odradzamy i oceniamy.

Skrypty forów - polecamy, odradzamy i oceniamy.

Postprzez parox » Pt lis 05, 10 02:25

Piszę ten wątek jako iż w temacie napisanym przez użytkownika income1996,

http://www.ugu.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=1976&sid=6dbedde10f8e80dfd1eb28ef9cb1fffa

poruszono lekki offtopik na temat polecania bądź też nie polecania używania skryptu for by przemo.

W tym wątku tak więc, piszemy dlaczego nie warto używać jakiegoś skryptu, jaki polecamy i dlaczego...

Zacznę od tego iż:
Każdy skrypt ma kilka punktów widzenia.

Z punktu widzenia programisty, przemo to śmietnik. W kodzie jest bałagan, mimo iż jest to skrypt w miarę bezpieczny, śmietnik jako taki jest. Największym problemem jest baza danych. Przemo bardzo ciąży bazę w miarę użytku.

Punkt "użytkownika końcowego" jest taki iż jest to przyjemny i łatwy do użytku skrypt który ma dużo modyfikacji, dużo skórek i masywny oddział pomocy.

Z mojego doświadczenia wiem, iż nie warto inwestować czas i chęci w stawianie for opartych o bb2 by przemo.

Czyste phpBB3 jest dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nie najlepszym. Czyste kody z reguły są bardzo stabilne, zgrane i porządek mają zarówno w bazie jak i kodzie. phpBB jest najpopularniejszym skryptem for. Darmowym skryptem for. Zatem na pewno nie jest tak dobry jak komercyjne rozwiązania... Jest dużo wolniejszy, mniej ma funkcjonalności i tym podobne działania.

MyBB jest skryptem bardzo dobrym dla końcowego użytkownika. Wymaga dużo wiedzy by w kodzie posiedzieć aczkolwiek jest do opanowania. Nie za bardzo mi przypadł do gustu. Może tym że jest on wybajerowany w kosmos... Większości funkcji nigdy się nie przyda a ciąży. O ile się nie mylę także może przeciążyć bazę danych...

Komercyjne rozwiązania są najlepszym wyborem aczkolwiek kosztują... Najlepszym skryptem for bez dzielenia na działki jest IP.Board. Perfekcja firmy dopracowała skrypt tak, by był on lekki, przyjemny, łatwy i ogólnie dobry.

Powstaje darmowy odpowiednik np. IP.Board i vBulletin, a za razem następca już dobrego aczkolwiek nie popularnego polskiego skryptu for Callisto. Następca będzie nosić nazwę uniBoard. Jako skrypt do codziennego użytku dla for bym raczej wybrał ów skrypt. Jednakże nie spieszyłbym się do stawiania większych projektów na uniBoard zaraz po jego wydaniu jako że jak wiadomo to jest nowe i zapewne nie do końca dopracowane jako iż pracuje przy nim tylko jedna osoba.

Inne piękne skrypty? PunBB. Pierwszy skrypt for z jakim miałem styczność. Odróżnia się przesadną prostotą i lekkością. Nie jest zły, jednak jak dla mnie za prosty. Nie ma za wiele zabawy. Są też takie solucje jak TextBB itp. jednak nie miałem z nimi styczności bądź o paru mogłem zapomnieć.

Zapraszam do komentowania oraz udzielania własnych opinii na temat skryptów FOR(! i tylko for), no i ogólnej dyskusji o nich.

Wargo, uważam że można przyczepić temat jako iż przyda się nie jednemu użytkownikowi do znalezienia rozwiązania dla siebie.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron