Serwer strony i bazy danych

Serwer strony i bazy danych

Postprzez xamer » So lut 11, 12 00:19

Witam, moja baza danych założona w serwisie mieści się na serwerze mysql3.ugu.pl, jak można sprawdzić na jakim serwerze znajduje się strona? Do testów apletów javy potrzebuję umieścić aplet na tym samym serwerze, na którym znajduje się baza MySQL.
xamer
 
Posty: 5
Dołączył(a): So lut 11, 12 00:16

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez parox » So lut 11, 12 01:03

Błąd. Nie wydaje mi się. Jeśli jest to aplet napisany w JS, PHP bądź też innym języku czy też oprogramowaniu jaki obsługiwany jest przez UGU, wystarczy iż podasz parametry potrzebne do połączenia z bazą danych. Przykładowo:

Kod: Zaznacz cały
<?php

 mysql_connect ('mysql3.ugu.pl', '[Użytkownik bazy danych]', '[Hasło bazy danych]', '[Nazwa bazy danych]')
 OR die ('Nie można połączyć z bazą danych. Błędy:<br> ' . mysqli_connect_error() );

?>
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez xamer » So lut 11, 12 02:32

Nigdzie nie mogę znaleźć listy obsługiwanych języków. Jak napisałem wcześniej aplet napisany jest w Javie (nie JavaScript) i może połączyć się tylko z bazą danych na serwerze, z którego pochodzi.
xamer
 
Posty: 5
Dołączył(a): So lut 11, 12 00:16

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez parox » So lut 11, 12 03:06

Oracle Java raczej nie jest obsługiwana na serwerze. Przynajmniej nie wydaje mi się. Aczkolwiek, jeśli nawet, jest możliwe, są specyficzne funkcje bądź też gotowe rozwiązania do łączenia się z bazą danych. Z tego co widzę, każde z możliwością zmiany hosta bazy danych.

Kod: Zaznacz cały
http://download.4programmers.net/java_bazy_danych.pdf
http://www.vogella.de/articles/MySQLJava/article.html
http://dev.mysql.com/usingmysql/java/
http://4programmers.net/Java/Bazy_danych_-_JDBC


Mam nadzieję iż znajdziesz to czego szukasz. Jednak z przykrością Cię muszę poinformować, iż takie zabawki jak JAVA, raczej nie będą miały miejsca na jakimkolwiek hostingu. Co możesz zrobić - wynająć VPN, Serwer dedykowany bądź jakąś podobną solucję, gdzie będziesz miał dostęp do aplikacji i po prostu doinstalujesz sobie ów oprogramowanie.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez xamer » So lut 11, 12 03:20

Aplety napisane w Javie nie są wykonywane po stronie serwera a w przeglądarce użytkownika. Jednak mogą się łączyć tylko z bazą danych znajdującą się na serwerze, z którego pochodzą. Temat sterowników JDBC już przerobiłem, aplety teraz wyrzucają mi błąd czasu połączenia i pomyślałem, że pewnie baza danych i strona(folder ftp zawierający plik apletu, sterownika i strony, w której aplet się otwiera) znajdują się na różnych serwerach co wyklucza możliwość połączenia się z bazą.
xamer
 
Posty: 5
Dołączył(a): So lut 11, 12 00:16

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez percoz » So lut 11, 12 13:21

Obawiam się, że takich testów nie będziesz w stanie przeprowadzić na naszych serwerach w związku z tym, iż nie obsługują Javy. A co do serwera baz danych masz racje. Bazy rzeczywiście nie znajdują się na tych samych serwerach.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez xamer » So lut 11, 12 23:57

ok, dziękuję za informację.
Serwer nie musi obsługiwać javy, nie jestem pewny czy jest to w ogóle możliwe, aplety są wykonywane przez wtyczki Javy w przeglądarkach użytkowników.
xamer
 
Posty: 5
Dołączył(a): So lut 11, 12 00:16

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez parox » N lut 12, 12 00:08

Zarówno klient jak i serwerownia musi obsługiwać język Oracle. Owszem, są to aplety, jednak cała akcja nie jest kalkulowana u samych klientów a na serwerze.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez xamer » Śr lut 15, 12 17:56

Jak więc wyjaśnić fakt, że moje aplety testowe działają na serwerach ugu.pl ?
xamer.ugu.pl/Aplet.html
To Servlety muszą być obsługiwane przez serwer.
xamer
 
Posty: 5
Dołączył(a): So lut 11, 12 00:16

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez parox » Pt lut 17, 12 07:41

No tak. Chodziło nam bardziej o coś bardziej strategicznego, co wymagało by wielu różnych interakcji jak np. Gra w Javie czy jakaś aplikacja. Owszem, jeśli chcesz jedynie w kodzie html includować mały plik, nie ma problemu. Ale jak już wcześniej wspominałem, solucje które zostały podane, wymagają szerszej skali klas i funkcji. Tak mi się przynajmniej wydaje. Możliwe jednak iż się mylę.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Serwer strony i bazy danych

Postprzez percoz » Pn lut 20, 12 10:50

Jako, iż zaczyna się offtop - zamykam.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron