Nurtujące pytanie do adminów

Nurtujące pytanie do adminów

Postprzez Koncertyxx » Pn lis 05, 12 00:09

Witam ponownie, tym razem z mniej pilną sprawą aczkolwiek nurtującą mnie już ładne pół roku. Skierowane głównie do adminów, jednak jeśli ktoś inny coś wie na ten temat to również proszę o informację.

Zapewne z wielu z was zastanawiało się (albo ja jestem ułomny i niedoinformowany), jak działa RoundCube na serwerze UGU.pl, skoro mamy dostęp do naszych kont e-mail tylko przez pop3 a z tego co mi wiadomo RoundCube działa tylko w technologii IMAP. Miałem pomysł by zrobić na swoim serwerze w celach edukacyjnych taki webmail. I tu pada prośba, pytanie do administratorów serwera, o wyjaśnienie działania tego skryptu :) Czy jest on może dedykowany dla UGU? Czy macie ukryty serwer IMAP ? :)
Będę wdzięczny za każdy rąbek tajemnicy :) gdyż chciałbym zgłębić ten temat. Dodam jeszcze że inne klienty Webmail POP3 też nie chcą się łączyć z mailami ugu :)

Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi i dyskusję.
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Nurtujące pytanie do adminów

Postprzez percoz » Pn lis 12, 12 19:37

Imap jest dedykowany dla panelu Webmail znajdującego się na https://ugu.pl/webmail.
Z uwagi na to iż mail nie jest podstawową usługą nie udostępniamy użytkownikom połączeń za pomocą IMAP.
Serwer Roundcube postawiony przez użytkownika również nie będzie miał możliwości podłączenia się do serwera pocztowego.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron