Nowa strona - stare dane

Problemy związane ze stronami HTML

Nowa strona - stare dane

Postprzez Maluzis » Pn maja 18, 09 19:07

Założyłem nową stronę. Aktualnie instaluje pliki ftp (PhpNuke 8.1.3 PL)

Teraz jest taka sprawa.

Chcę ze starej strony klanu, przenieść wszystkich użytkowników, newsy i posty na forum itd. na tą stronę. W jaki sposób mogę tego dokonać? Dodam, że tamta strona jest "Nuked-Klan PL", ale nie wiem czy to sprawi jakiś większy problem. Dostęp do FTP tamtego serwera mam, ale jest problem z bazą danych MySQL:

"Błąd
#1045 - Access denied for user 'db833885'@'mysql3.yoyo.pl' (using password: YES)"

Każdy narzekał na poprzedni serwis i naciskają mnie abym "przeniósł" wszystko na ten. Jednak nie do końca wiem jak + zmieniam cms z Nuked-Klan Pl na PhpNuke 8.1.3. PL.

Bardzo mi zależy na szybkim wsparciu, ponieważ klan do gry Combat Arms strasznie mnie naciska.

PS: Przez ten błąd do bazy MySQL nie mogę ponownie zainstalować cms na starej stronie, przez co łapotoligiczne kopiowanie danych nie powiedzie się.
PS2: Przy kopi treści błędu nie miałem na celu reklamowanie tamtego serwisu! Przepraszam, a jeśli stanowi to większy problem proszę o ocenzurowanie tego fragmentu.
Maluzis
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn maja 18, 09 19:00

Re: Nowa strona - stare dane

Postprzez ugu » Wt maja 19, 09 13:31

Maluzis napisał(a):Założyłem nową stronę. Aktualnie instaluje pliki ftp (PhpNuke 8.1.3 PL)

Teraz jest taka sprawa.

Chcę ze starej strony klanu, przenieść wszystkich użytkowników, newsy i posty na forum itd. na tą stronę. W jaki sposób mogę tego dokonać? Dodam, że tamta strona jest "Nuked-Klan PL", ale nie wiem czy to sprawi jakiś większy problem.


To może być spory problem jeśli nie ma gotowej drogi migracji. Przejście z jednego rodzaju skryptu na drugi nie zawsze jest proste, miłe i przyjemne.

Maluzis napisał(a):Dostęp do FTP tamtego serwera mam, ale jest problem z bazą danych MySQL:

"Błąd
#1045 - Access denied for user 'db833885'@'mysql3.yoyo.pl' (using password: YES)"


Musisz zmienić konfiguracje dla skryptu na naszą bazę. Dane do bazy znajdują się w panelu.

Maluzis napisał(a):Każdy narzekał na poprzedni serwis i naciskają mnie abym "przeniósł" wszystko na ten. Jednak nie do końca wiem jak + zmieniam cms z Nuked-Klan Pl na PhpNuke 8.1.3. PL.

Bardzo mi zależy na szybkim wsparciu, ponieważ klan do gry Combat Arms strasznie mnie naciska.

PS: Przez ten błąd do bazy MySQL nie mogę ponownie zainstalować cms na starej stronie, przez co łapotoligiczne kopiowanie danych nie powiedzie się.
PS2: Przy kopi treści błędu nie miałem na celu reklamowanie tamtego serwisu! Przepraszam, a jeśli stanowi to większy problem proszę o ocenzurowanie tego fragmentu.


Proponuję żebyś zrobił to trochę inaczej niż planowałeś:
1. W naszym panelu załóż konto www
2. Skopiuj zawartość konta FTP z innego serwera na dysku i wgraj ją na nasze konto FTP
3. W naszym panelu załóż bazę MySQL
4. Zgraj/wyeksportuj zawartość bazy MySQL z innego serwera i zaimportuj ją u nas (https://mysql.ugu.pl)
5. Zmień ustawienia w pliku konfiguracyjnym skryptu wgranego przez FTP, zazwyczaj config.php lub include/config.php

Wszystkie niezbędne dane do konta FTP i bazy MySQL znajdują się w panelu (https://panel.ugu.pl)

Jak już przeniesiesz stronę i będzie działać prawidłowo to zastanów się jak przeprowadzić migrację na nowy rodzaj skryptów, jeśli nie ma gotowych rozwiązań to będzie to bardzo trudne.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Re: Nowa strona - stare dane

Postprzez Maluzis » Wt maja 19, 09 15:51

Tak się właśnie zastanawiałem, że będzie trudne z przejścia na Php-Nuke, dlatego z tego rezygnuje i pozostanę przy Nuked-Klan (może na wakacje przy większej ilości czasu zmienię na znacznie lepszy CMS, jednak nie mam w tej sprawie rozeznania i nie wiem który polski skrypt cms jest najlepszy pod względem ustawień (modułów) dla klanów (typu: Mecze, Członkowie itd.) słyszałem wiele różnych opinii, ale większość była dla portali odnośnie tematów np: piłkarskich, a ja potrzebuję czegoś dla klanu z gry).

Co do tego błędu, to zalogowanie się do bazy na mysql.ugu.pl nie ma większych problemów. Jednakże z tamtym serwisem coś się stało i nie wiem co (ten błąd co w 1 poście). Zgłosiłem problem do obsługi technicznej, ale znając tamten serwis to z tego będą nici. Tak więc, odzyskanie danych, bez bazy MySQL jest nie możliwe, tak?
Maluzis
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn maja 18, 09 19:00

Re: Nowa strona - stare dane

Postprzez ugu » Wt maja 19, 09 16:59

Maluzis napisał(a):Co do tego błędu, to zalogowanie się do bazy na mysql.ugu.pl nie ma większych problemów. Jednakże z tamtym serwisem coś się stało i nie wiem co (ten błąd co w 1 poście). Zgłosiłem problem do obsługi technicznej, ale znając tamten serwis to z tego będą nici. Tak więc, odzyskanie danych, bez bazy MySQL jest nie możliwe, tak?

Tak, bez bazy nie będziesz mógł odzyskać danych zawartych na stronie.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20


Powrót do HTML

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron