Wordpress - zmiana czcionki i ustawienia daty

Problemy związane ze stronami HTML

Wordpress - zmiana czcionki i ustawienia daty

Postprzez Menez » So lip 10, 10 01:53

Witam serdecznie,

Od niedawna piszę bloga, korzystając z Wordpress i mam trzy pytanka.

1. Czy można gdziekolwiek ustawić, aby oprócz daty dodania posta, była również godzina z minutami? Obecnie wygląda to tak: "Autor XYZ dnia lipiec 9, 2010". Nie ukrywam, że chciałbym, aby wyglądało to mniej-więcej tak: "Autor XYZ dnia piątek, 9 lipca 2010 12:26". Czy jest taka możliwość? Jeśli tak, mógłbym prosić o wskazanie mi miejsca, gdzie to można zmienić i w jaki sposób należy to uczynić?

2. Nawiązując do wcześniejszego pytania, drobna błahostka - da się zmienić, aby zamiast np. 9 lipiec było 9 lipca? Wiem, że to drobnostka, ale językowo niepoprawnie.

3. I jeszcze jedno, to się da na pewno, tylko nie wiem jak, prawdę mówiąc - gdzie można zmienić czcionkę i jej kolor do wpisów na blogu? Obecnie mam siwą i małą, przez co trzeba się naprawdę wysilić, by przeczytać dłuższy tekst.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Menez
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lip 10, 10 01:43

Re: Wordpress - zmiana czcionki i ustawienia daty

Postprzez parox » Śr sie 04, 10 09:58

1. Da się oczywiście. Nie jestem tylko pewien czy przez panel czy może specyficzne edytowanie szablonu. Raczej ta druga opcja gdyż nie widzę nic w panelu.

2. Również się da. Musisz wy-edytować plik językowy i odnaleźć ów błąd oraz zmienić go na poprawną wersję.

3. Jakże by inaczej, da się. Mała znajomość CSS nie zaszkodzi :D Konkretnie chodzi o edycję pliku "Style.css(?)" w katalogu z Twoim stylem. Również da się przez panel, jednak ów pliki muszą mieć ustawione odpowiednie CHMODy.

Co do szczegółów nie jestem w stanie Ci teraz objaśnić, jednak że powinieneś dać sobie radę.

BTW. Nie jestem pewien czy odpowiedni dział :D
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe


Powrót do HTML

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron