forum by przemo

Problemy związane ze stronami PHP

forum by przemo

Postprzez adminpatryk » Cz cze 09, 11 13:05

Czesc,
wczoraj postanowilem sobie zrobic forum by przemo na ugu.pl.No wiec najpierw zalozylem baze mysql a nastepnie strone www,odczekalem 5 minut ,polaczylem sie z ftp za pomoca odpowiednich danych z panelu, przerzucilem rozpakowana juz paczke na serwer i teraz...wchodze na link oto tego forum i..nic pokazuje mi sie blad 404 found(tak jakby nie istniala ta stronka).
Nie wiem co jest nie tak,kombinowalem jeszcze wczoraj zalozylem domene jednak caly czas oczekuje na wskazanie serwerow dns (nie wiem za bardzo o co chodzi z tym dns prosilbym takze o wytlumaczenie).

Moze ktos by sie pytal dlaczego biore sie za takie rzeczy skoro nie potrafie sobie poradzic z bledem wgrywania forum,no coz interesuje sie tym od jakiegos czasu sobie szperam html dosc dobrze znam jednak php zeby poznac to minie troszke czasu:)
Dzieki z gory :mrgreen:
adminpatryk
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz cze 09, 11 12:55

Re: forum by przemo

Postprzez dpkradom » Cz cze 09, 11 17:36

Zrobiłeś delegację domeny ? Ustawiłeś odpowiednie DNS u operatora Twojej domeny po tym jak w panelu pokazał się o tym komunikat ? Podałbyś chociaż domenę jaką podpiąłeś (próbujesz) pod ugu.
dpkradom
 
Posty: 111
Dołączył(a): Cz maja 05, 11 18:41
Lokalizacja: Radom

Re: forum by przemo

Postprzez adminpatryk » Cz cze 09, 11 21:04

A jak ustaweic to dns??Mozesz mi troszke to opisac??Nie mam "aż" takiego pojecia w tym temacie,postepowalem wedlug poradnikow ktore sa w internecie(tam nic nie bylo o ustawianiu dns czy czegos podobnego).Podpinam paczke przema korzystam z filezelii.
Dzieki z gory :D
adminpatryk
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz cze 09, 11 12:55

Re: forum by przemo

Postprzez dpkradom » Cz cze 09, 11 21:23

Trzeba zalogować się w panelu administracyjnym rejestratora domeny i poszukać ustawień dotyczących DNS i zmienić dnsy na
- ns2.ugu.pl
- ns.ugu.pl
Po zmianie może potrwać jakiś czas, zanim strona będzie wyświetlała się poprawnie, ponieważ serwery DNS są aktualizowane co jakiś czas a nie od razu.
dpkradom
 
Posty: 111
Dołączył(a): Cz maja 05, 11 18:41
Lokalizacja: Radom

Re: forum by przemo

Postprzez adminpatryk » Pt cze 10, 11 14:12

Mój wniosek:
potrzebuje jeszcze domenę bo bez niej się nie obejdzie założenie forum, a sam serwer ugu.pl to nie wszystko.
Dzięki za przejrzyste opisanie sprawy:)
adminpatryk
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz cze 09, 11 12:55

Re: forum by przemo

Postprzez dpkradom » Pt cze 10, 11 16:34

Moment ... Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja zrozumiałem że masz własną domenę. Jeżeli tworzyłeś stronę z końcówką ugu.pl np.
strona.ugu.pl
to, nie musisz nigdzie zmieniać DNSów. Jak masz problem ze stroną z końcówką ugu.pl to podaj jej adres.
dpkradom
 
Posty: 111
Dołączył(a): Cz maja 05, 11 18:41
Lokalizacja: Radom

Re: forum by przemo

Postprzez adminpatryk » Pt cze 10, 11 22:23

Jeszcze raz..posiadam jedynie konto na ugu.pl nie mam zadnej domeny.Chcialbym wrzucic przez ftp forum przema ale gdy wrzuce to nie chce mi sie pojawic okno z instalacja.
Nie wiem teraz co mam zrobic zeby to forum mi "zadzialalo"?
Tutaj masz link http://www.seniordesign.boo.pl/jak-zainstalowac-phpbb-by-przemo-vt474.htm robie wszystko wedlug niego i dup*a nie chce dzialac.
Doradz cos co dalej robic bo nie mam pojecia....wrzucam paczke do katologu i wchodze na link mojej stronki przykladowo(strona.ugu.pl/forum) powinno pokazac sie okno instalacji jednak u mnie nic nie ma
adminpatryk
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz cze 09, 11 12:55

Re: forum by przemo

Postprzez wargo » So cze 11, 11 10:30

Pokaż screen z ftp
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron