funkcja chmod()

Problemy związane ze stronami PHP

funkcja chmod()

Postprzez takitam » Śr cze 29, 11 16:15

Witajcie!
Niedawno założyłem sobie konto na ugu.pl Wszystko było ok, do czasu aż nie użyłem w kodzie php funkcji chmod(). Na stronie głównej ugu.pl pisze, że tryb safe_mode jest wyłączony, dlaczego więc po użyciu tej funkcji wyskakuje mi komunikat o błędzie:
Warning: chmod() [function.chmod]: Operation not permitted in /virtual/k/e/tbajorek.ugu.pl/index.php on line 2
I nieważne, jakiemu plikowi na serwerze chcę zmienić atrybuty, zawsze pojawia się to samo. Aha, plik, z którego wywołuje tę funkcję ma atrybuty ustawione na 777.
Proszę o poradę, co tu nie chodzi, ale sprawdzałem funkcją phpinfo() i rzeczywiście tryb bezpieczny jest wyłączony...
takitam
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr cze 29, 11 16:09

Re: funkcja chmod()

Postprzez dpkradom » Śr cze 29, 11 22:13

A skrypt php z którego uruchamiasz chmoda() ma uprawnienia do odczytu i zapisu ? O tym też nie zapominaj, że jeżeli chcesz nadać komuś innemu uprawnienia, sam musisz takie posiadać.
dpkradom
 
Posty: 111
Dołączył(a): Cz maja 05, 11 18:41
Lokalizacja: Radom

Re: funkcja chmod()

Postprzez takitam » Śr cze 29, 11 23:37

no właśnie, chmod tego pliku index.php jest ustawione na 777, posiada wszystkie prawa odczytu i zapisu... i pomimo tego wyskakuje błąd :(

no i co mam robić?
bo ta funkcja jest mi potrzebna do przechowywania pewnych plików z danymi... kiedy skrypt chce je odczytać lub zmodyfikować, ustawia chmod na 777, robi swoje i wraca na 644
takitam
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr cze 29, 11 16:09

Re: funkcja chmod()

Postprzez ugu » Cz lip 07, 11 18:33

Standardowo nie zmienisz plików wgranych przy pomocy FTP z poziomu PHP. Jeśli chcesz robić takie operacje to musisz wyłączyć tryb bezpieczny w panelu.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności