Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Problemy związane ze stronami PHP

Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez Gersiu » Śr paź 05, 11 20:33

Cześć !
Kupiłem dziś szablon http://grafa.biz/szablon-110-muzodajnia.html Mam stronkę na ugu.pl wgrałem tam PHP-Fusion 7.02.03 W instrukcji pisze nawet ,że skórkę testowano na tej wersji i wszystko powinno działać. Wgrywam skórkę przez Total Commandera tak jak wszystkie inne ,ale przy ustawieniu skórki w panelu admina wyskakuje błąd "Wybrana przez Ciebie skórka nie istnieje lub jest niekompletna!" Wydaje mi się ,że wszystko robię ok. szkoda mi trochę 6 zeta i tyle czasu już straciłem nad myśleniem nad tym. Czekam na pomoc z góry DZIĘKI ! :)
Gersiu
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 05, 11 20:31

Re: Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez wargo » N paź 09, 11 10:46

Jaką masz strukturę katalogów tego stylu? Wgrałeś go tam gdzie trzeba?
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez Gersiu » Pt lis 04, 11 19:03

No to tak mam rozpakowałem szablon i mam w foderze cztery podfoldery "html, muzodajnia_pfs(spakowane), theme, przeczytaj mnie" Wgrałem do katalogu themes w Total Commander więc powinno być okej. Wklejam jeszcze treść przeczytaj mnie :

szablon jest włano¶ci± serwisu grafa.biz marki firmy dpro. jest prawnie chronionym utworem.
niniejszy plik jest równoważny z licencj± użycia szablonu na jednej stronie przy zachowniu poniższych warunków.
http://grafa.biz
# zakazuje sie: udostępniania na innych stronach, sieciach p2p itp,sprzedawania,rozpowszechniania danego szablonu bez zgody administracji "grafa.biz".
# zabronione jest usuwanie stopki z linkiem prowadz±cym do "grafa.biz".

złamanie w/w punktów grozi konsekwencjami prawnymi oraz zablokowaniem strony!


instrukcja ogólna.
w przypadku szablonów typu theme/template:
1. pierwszym krokiem jest wgranie cms'a i jego zainstalowanie- instrukcje na stronach twórców.
2. nie należy zmieniać prefixu tabel, gdyż niektóe szablony korzystaj± z domy¶lnego: "ep_".
3. należy wgrać wszystkie pliki z paczki i je¶li s± w cms'ie takie pliki to je zamienić tymi z szablonu.
4. nie używanie zmodyfikowanych plików z szablonu może powodować błędy w wy¶wietlaniu.
5. je¶li w szablonie jest modyfikowany panel logowania i pojawiaj± się dwa panele na stronie głównej to należy
zmienić widoczno¶ć panelu logowania z "go¶ć" na "użytkownik" - krok ten wyknuje się w panelu administracyjnym.
6. je¶li w paczce szablonu s± dodatkowe instrukcje/ informacje to należy je wykonać dokładnie tak jak napisano.
7. często je¶li nawigacja wygl±da inaczej niż w podgl±dzie to należy zmienić panel nawigacji z navigation na css_navigation

w przypadku szablonów html:
1. należy cało¶ć wgrać na serwer i dostosować / podpi±ć do cms'a wedle własnych upodobań

instrukcja instalacji:
1. Aby zainstalować panele należy uruchomić w przegl±darce plik http://mojastrona.pl/muzodajnia_install.php
2. Po instalacji wtyczek należy usn±c w/w plik.
4. By Galeria Panel był widoczny należy dodać zdjęcie do wczesniej utworzonego albumu ze zdjęciami.
uwaga!
5. W panelu administracyjnym należy dodać wtyczki shoutbox, buttons.
1. szablon nie jest cms'em, ani nie niesie ze sob± żadnych funkcjonalno¶ci.
2. prezentowane screeny mog± być jedynie pogl±dowe jak można dostosować cms'a i wykorzystać szablon.
3. je¶li nie napisano inaczej to żadne dodatkowe wtyczki nie s± doł±czone
4. szablon był testowany na:
- php-fusion 7.02.03
- firefox 6
Gersiu
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 05, 11 20:31

Re: Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez wargo » Pt lis 04, 11 22:52

Zastosowałeś się do "instrukcja instalacji:"?
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez Gersiu » So lis 05, 11 11:44

Ehh wkońcu udało zainstalowac sam szablon ,ale górne menu nie działa (tzn nie ma przycisków tylko same napisy) chyba dlatego ,że nie zainstalowałem tego muzodajnia_install.php ale plik wrzuciłem do ftp a gdy wpisuję w przeglądarce www.nazwa.pl/muzodajnia_install.pl wyskakuje page not found. Ehh wgl to jest dziwne ,bo po rozpakowaniu szablonu i wgraniu go nie chciał działać ,musiałem dopiero skopiować pliki z wszystkich folderów do jednego i dopiero je wrzucić ;/ Ehh już mi ten szablon gdzieś wychodzi więc najlepiej by było jak ktoś chętny napisał by do mnie na gg:8464709 i pomógł w całej instalacji.
Gersiu
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 05, 11 20:31

Re: Problem z ustawieniem theme (szablonu)

Postprzez percoz » N lis 06, 11 13:05

aby po wgraniu szablonu uruchomić plik "muzodajnia_install.php" należy wpisać pełna ścieżkę dostępu to znaczy "www.nazwa.pl/katalog1/katalog2/muzodajnia_install.php" gdzie katalogi 1 i 2 itp. są odzwierciedleniem struktury katalogów prowadzącej do tego pliku.

----------

W ramach wyjaśnienia:
Jeżeli przykładowo plik muzodajnia_install.php znajduje się w katalogu "muzodajnia" który z kolei umieszczony jest w katalogu "themes". A katalog "themes" umieszczony jest w głównym katalogu strony "/" to w przeglądarce należy wpisać "www.nazwa.ugu.pl"/themes/muzodajnia/muzodajnia_install.php"
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron