Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Problemy związane ze stronami PHP

Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez montecjusz » Pt lut 10, 12 20:08

Witam,
Niestety na mojej witrynie pojawil sie problem na ktory odpowiedzi znalesc nei potrafie :) Licze wiec na pomoc administracji ugu.pl badz uzytkownikow ktorzy z systemem joomla pracuja od dluzszego czasu :) Problem polega na tym, że posiadam strone w systemie joomla 1.5 (nie chce aktualizowac do nowej wersji) i nie moge wgrywac zadnych komponentow mimo ustawienia atrybutu folderu na 777. Adres do strony to www.oaza-zaborze.ugu.pl Prosze o pomoc i licze na odpowiedzi :)
(teraz zauwzaylem ze zly dzial. Prosze o przeniesienie)
Pozdrawiam
Montecjusz
montecjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 20:00

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez parox » So lut 11, 12 00:56

Witam.

Proszę, podaj trochę więcej informacji, jak np. jaki plugin chcesz instalować, jaką metodą (pobierasz i wgrywasz paczkę na serwer/ używasz managera dodatków który mógłby być wbudowany w Joomlę/ Czy po prostu kreujesz panel pisząc własny dodatek?)

W większości przypadków wystarczy jedynie zapoznanie się z instrukcją, gdyż w sumie tego typu bajery są włączone w UGU. Jedyne co trzeba zrobić to pociągać za właściwe sznurki.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez percoz » So lut 11, 12 14:08

Sprawdź czy na pewno wszystkie katalogi oraz podkatalogi maja odpowiednie uprawnienia (wystarczy 770 nie musisz ustawiać 777). Dodatkowo napisz, o który dokładnie katalog Ci chodzi, oraz czy joomla była instalowana z pakietu oprogramowania dostępnego przez Panel Klienta czy z paczki wgrywanej przez FTP.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez montecjusz » So lut 11, 12 14:15

Probowalem wgrywac przez instalator joomla z mojego komputera oraz z katalogu na serwerze i niestety wyskakuje komunikat ze nei znaleziono pliku instalacyjnego mimo tego, że na moim serwerze jamp instalacja przebiegala prawidłowo. FireBoard zainstalowalem recznie jednak jest to dość uciążliwe i czasochłonne a potrzebuje dodać jeszcze pare innych dodatków typu joomgallerty :)

Pozdrawiam
Montecjusz

EDIT: Wszystkie foldery maja ustawione 777 a bezpieczne php zostalo wylaczone :) Co do instalatora to jak juz pisalem instalator dostepny na ugu.pl nie wspolpracuje z oferowana przez ugu baza co wymusz uzycie instalatora spoza strony :)
montecjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 20:00

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez montecjusz » N lut 12, 12 00:36

@double Sorka, że drugi post ale odkrylem cos dosc ciekawego :D A mianowicie sciezka do katalogu tmp dla joomla to nie /tmp jak to jest dombyslnie tylko /virtual/o/a/oaza-zaborze.ugu.pl/tmp jednak mimo to zainstalowane dodatki nie moga dodawac wpisow do bazy mysql ktos wie dlaczego?
montecjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 20:00

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez parox » N lut 12, 12 00:41

Kod: Zaznacz cały
/tmp


i

Kod: Zaznacz cały
/virtual/o/a/oaza-zaborze.ugu.pl/tmp


To to samo.

Spróbuj może zainstalować/zaktualizować wersję Joomlii. Z tego co mi wiadomo, UGU oferuje starsze wersje oprogramowania, a np. Joomla serwery może mieć przestawione na nowsze?
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez montecjusz » N lut 12, 12 00:58

Mam zdebugowana wersje joomla 1.5(jest ona dla mnei wygodzniejsza) ktora wspolpracuje z bazami mysql oferowanymi przez ugu.pl Co do tego, że obydwie ścieżki to to samo to niestety ale po użyciu tej pierwszej nie można nic zainstalować a po drugiej tak nie wiem od czego to zależne...
montecjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 20:00

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez parox » N lut 12, 12 02:40

Ja się już kompletnie zgubiłem. Masz dalej problemy? Nawet po podaniu tej ścieżki?
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem z wgrywaniem dodatkow joomla

Postprzez montecjusz » N lut 12, 12 14:25

Nadal sa problemy bo po 1 nie zawsze laczy a po 2 do niektorych komponentow trzeba recznie dodawac tabele do bazy danych co nie wystepuje na moim lokalnym serwie :/

Pozdrawiam
Montecjusz
montecjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 20:00


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron