Gdy nie wpisze index.php strona nie dziala

Problemy związane ze stronami PHP

Gdy nie wpisze index.php strona nie dziala

Postprzez xDfigix » N mar 18, 12 04:17

Witam serdecznie.
Tak jak w temacie :roll: Po utworzeniu strony moge wchodzic na moja stronke, ale tylko i wylacznie gdy dopisze do stronki "index.php" np. nazwa.ugu.pl/index.php :(

Mam jedna swoja stronke na ktorej jest wszystko ok, ale teraz chcialem z kolega zrobic na inny temat, ale nie mam pojecia jak tego naprawic :(

z gory dziekuje za pomoc
xDfigix
 
Posty: 1
Dołączył(a): N mar 18, 12 04:04

Re: Gdy nie wpisze index.php strona nie dziala

Postprzez parox » N mar 18, 12 12:29

Może być to spowodowane przeglądarką, a raczej jej cache. Możesz spróbować je wyczyścić a następnie spróbować otworzyć stronę prawidłowo. Możesz również spróbować otworzyć stronę z innej maszyny/przeglądarki. Pomogło by gdybyś podał link do strony.

Jeśli jednak to nie pomoże, dla małego testu proponuję utworzenie pliku index.html Z jakąkolwiek wiadomością.

Kod: Zaznacz cały
<html>
<body>
<h2>It works!</h2>
</body>
</html>


Jeśli zależy Ci na szybkim rozwiązaniu problemu, a ów plik zadziała i będzie czytało index.html jako domyślny, możesz wczepić w niego inny kod, który przeniesie użytkowników na index.php

Kod: Zaznacz cały
<?php

header("Location: ./index.php");
die();

?>


Jeśli będziesz posiadał takową zawartość pliku HTML, który będzie otwierany pod Twoją stroną, wczyta się automatycznie ten właściwy plik. Jednak nie zaprzestawaj na tym.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron