htaccess i htpasswd

Problemy związane ze stronami PHP

htaccess i htpasswd

Postprzez dawidc1994 » Pn sie 06, 12 08:39

Witam

Mam dość dziwny problem :) Szukałem w necie ale nic na ten temat nie znalazłem.
Otóż chciałem zabezpieczyć stonke hasłem. Czytałem o różnych skryptach ale widziałem też jak łatwo je obejść. Aż w końcu natknąłem się na htaccess i htpasswd. troche trwało zanim to rozgryzłem, no ale udało mi sie. Teraz hasło działa. Z tego co czytałem, można w ten sposób zabezpieczyć katalog w którym znajdują się te dwa pliki i wszystkie podkatalogi. Tak więc zrobiłem coś takiego na swoim FTP:
Obrazek
W folderze www są pliki htaccess i htpasswd, cała grafika i podstrony.
Moim celem jest to, żeby podczas włączania strony uruchamiał się index i żeby dopiero potem po kliknięciu odpowiedniego przycisku serwer żądał hasła, a nastepnie po wpisaniu go przeszedł do zawartości foldera 'www'...
teraz dzieje się tak że żąda go od razu po wpisaniu adresu w przeglądarke.. co zrobić żeby to zmienić ?
Kod: Zaznacz cały
kod w .htaccess

AuthType Basic
AuthName "Strona glowna"
AuthUserFile /virtual/n/e/neptunfamily.ugu.pl/www/.htpasswd
Require valid-user


Licze na szybkie odpowiedz :) Pozdrawiam
dawidc1994
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sie 06, 12 08:21

Re: htaccess i htpasswd

Postprzez dawidc1994 » Pn sie 06, 12 08:50

Podczas pisania tej wiadomości mnie natchnęło i wpadłem na rozwiązanie które okazało się poprawne i zarazem błache. Także temat można zamknąć, bądź usunąć :)


Gdyby ktoś miał podobny problem, napisze o co chodziło. Otóż tak jak wspomniałem wszystkie przyciski i grafika były w folderze 'www'. Czyli kiedy wpisywałem adres strony w przeglądarce, ona próbowała otworzyć index.html. Jednak strona ta potrzebowała np. plik bg.jpg, czyli tło, które znajdowało się w zabezpieczonym folderze. Dlatego wołało o hasło :)

Pozdro :)
dawidc1994
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sie 06, 12 08:21


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron