Wordpress nie wysyła maili

Problemy związane ze stronami PHP

Wordpress nie wysyła maili

Postprzez kitkat82 » Śr wrz 19, 12 21:04

Witam. Mam problem z wordpressem, podczas instalacji wszystko przebiegło bezproblemowo, sam wordpress działa OK, tylko nie wysyła maili. Na stronie umieściłem formularz kontaktowy (plugin: Contact Form 7), jednak przy próbie wysłania maila dostałem komunikat, że e-mail nie został wysłany. Szukając pomocy z problemem, zainstalowałem WP-Mail-SMTP, konfigurowałem go na różnych kontach, zaczynając od firmowego ugu.pl, następnie przepisałem ustawienia służbowego (postawiony na home.pl) i na końcu na gmaila, pola konfiguracji na 100% były wypełnione poprawnie, za każdym razem poprawnie przechodził test wysyłania WP-Mail-SMTP, ale maile nie dochodziły, zresztą test wysyłania przechodzi poprawnie nawet jak wpisuje głupoty w polach konfiguracji poczty. Nie mam pojęcia co może być źle, przeszukałem cały interfejs i nie znalazłem nic ,co mogło by negatywnie wpływać na wysyłanie poczty. Ma ktoś jakiś pomysł?
kitkat82
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr wrz 19, 12 20:49

Re: Wordpress nie wysyła maili

Postprzez kitkat82 » Cz wrz 20, 12 03:41

Udało się. Nie wpadłem na to, że w konfiguracji wtyczki Contact Form 7, w obszarze "E-mail", w polo "Od" trzeba wpisać swojego maila w *@ugu.pl
kitkat82
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr wrz 19, 12 20:49

Re: Wordpress nie wysyła maili

Postprzez percoz » Cz wrz 20, 12 10:09

Dokładnie. Funkcja mail() ma ograniczenie, które wymaga aby adres nadawcy wiadomości był z domeny Ugu.pl
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Wordpress nie wysyła maili

Postprzez kitkat82 » Pt wrz 21, 12 04:17

Byłem przekonany, że wystarczy żeby był wpis w polu "Do:" a sam wordpress ustawiony na maila w ugu :)
kitkat82
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr wrz 19, 12 20:49


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron