Skrypt PHP nie może połączyć się z bazą

Problemy związane ze stronami PHP

Skrypt PHP nie może połączyć się z bazą

Postprzez archangelraffael » Pt gru 14, 12 23:26

Witam serdecznie forumowiczów,

problem można powiedzieć że jest typowy, sporo tu takich wątków ale żaden nie jest pomocny w moim przypadku.
Wszystkie dane wypełniłem prawidłowo, sprawdziłem kilkanaście razy ale nadal skrypt
mysql_connect("mysql1.ugu.pl", "db630681", "*********") or die("Nie mo¿na po³¹czyæ z serwerem SQL");
powoduje błąd, zarówno na serwerze lokalnym Apache jak i na zdalnym serwerze na którym działa forum PHPBB

Z panelu administracyjnego mogę się zalogować bez problemu i wykonać wszelkie operacje ale na dole cały czas widzę czerwony komunikat błędu
"Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się."


Proszę o pomoc.

Serdecznie pozdrawiam
archangelraffael
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt gru 14, 12 23:20

Re: Skrypt PHP nie może połączyć się z bazą

Postprzez archangelraffael » N gru 16, 12 11:49

jest poprawa, błąd 500 już nie wyskakuje, co prawda na lokalnym serwerze nadal się pojawia ale to już jest wynikiem konfiguracji serwera, nie mniej na zdalnym serwerze błąd już nie wyskakuje po zmodyfikowaniu linii na
$sql = mysql_connect ($host,$username,$password, false) or die ("Nie mo¿na siê po³¹czyæ");

ale teraz skrypt się wiesza, tak jakby nie mógł połączyć się z bazą.

proszę o pomoc
archangelraffael
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt gru 14, 12 23:20

Re: Skrypt PHP nie może połączyć się z bazą

Postprzez archangelraffael » N gru 16, 12 12:13

próbowałem połączyć się z inną bazą i jest OK.


Sprawdziłem jeszcze raz dane i ciągle brak poprawy, nie można się połączyć, brak odpowiedzi z serwera.
archangelraffael
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt gru 14, 12 23:20

Re: Skrypt PHP nie może połączyć się z bazą

Postprzez parox » Pn gru 17, 12 19:47

Proponuje zaprzestania uzywania funckji mysql_connect i tej podobnych na rzecz mysqli badz PDO.

Kod: Zaznacz cały
http://pl.phptherightway.com/#bazy_danych


Aczkolwiek iz uzywasz phpBB, nie masz celu w zamienianiu kazdej funckji, tak wiec wracajac do mysql, uwazam iz blad popelniasz w adresie serwera.

Bazy na serwerze 'mysql1.ugu.pl' juz dawno sie wyczerpaly. Moge jednak sie mylic.

Wrzuc na serwer plik testing.php do folderu glownego, z nastepujaca zawartoscia:
Kod: Zaznacz cały
<?php

$host = 'HOST';
$name = 'BAZA';
$user = 'UZYTKOWNIK/BAZA';
$pass = 'HASLO_BAZY';

$connect = @mysqli_connect($host, $user, $pass, $name);

if ($dbc) {
    echo 'dziala';
} else {
    echo 'nie za bardzo';
}


Podmien jedynie zmienne a nastepnie odpal http://adres.ugu.pl/testing.php

I sprawdz coz Ci wyswietli. Jesli nie uda Ci sie polaczyc, bedziemy kombinowali dalej.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron