Strona z linkami Rapidshare

Zasady i regulaminy serwisu ugu.pl

Strona z linkami Rapidshare

Postprzez Wojtas » Śr lip 18, 07 21:02

Witam

Mam zamiar założyć stronę dotyczącą gier komputerowych oraz programów.
Na stronie planuję umieszczanie opisów gier, programów, screenów oraz linków Rapidshare, na których te programy i gry można pobrać.
Oczywiście na stronie zamieszczę informacje podobną do tej która jest na tej stronie:
link usunięty
Nie wydaje mi się aby było to niezgodne z prawem.
Moja strona więc będzie podobna treścią do powyższej.
Na mojej stronie nie będzie żadnych plików z grami lub programami.

Czy mogę więc stworzyć taką stronę?
Ostatnio edytowano So lip 21, 07 20:10 przez Wojtas, łącznie edytowano 1 raz
Wojtas
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lip 18, 07 20:49

Postprzez ziommek » Śr lip 18, 07 21:29

Nie możesz ponieważ jest to warez!!
A warez jest niezgodny z polskim prawem!!
Czytaj uważniej regulamin!!
ziommek
 
Posty: 102
Dołączył(a): Wt maja 22, 07 00:09

Postprzez Trystek » Cz lip 19, 07 07:38

jeśli programy będą na licencji np shareware, freeware, trail to chyba może nie? :???:
Avatar użytkownika
Trystek
 
Posty: 716
Dołączył(a): Wt cze 12, 07 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Lord Hagen PL » Cz lip 19, 07 13:11

Strona jest zarąbista umieść GOTHIC III :)

Zaraz ściągnę wszystkie simsy :D
Avatar użytkownika
Lord Hagen PL
 
Posty: 167
Dołączył(a): N kwi 29, 07 11:05
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Wojtas » Cz lip 19, 07 15:08

Nie możesz ponieważ jest to warez!!
A warez jest niezgodny z polskim prawem!!


Dobrze, ale jeśli zamieszczę na stronie tekst podobny do tego, który jest na stronie głownej link usunięty (na środku) to nadal jest to nielegalne? Przecież może zdarzyć się sytuacja, że ktoś kupił oryginalną grę ale jest ciamajdą i zniszczył swoje płyty. Kupując grę tym samym nabywa licencję na używanie jej. Więc jeśli nośnik jest uszkodzony i taka osoba ściągnie grę z internetu, pogra tylko na swoim komputerze i nigdzie jej nie będzie rozpowszechniać to chyba nie robi nic złego? W końcu ma licencję na tą grę bo wcześniej ją kupił.

Gdyby to było nielegalne to przecież ktoś by już dawno kazał zamknąć tą stronę... A znam już ją bodajże od roku. I nie tylko tą bo znam jeszcze kilka. Jedna nawet oferuje hosting ale nie sprawdzałem tego.
Ostatnio edytowano So lip 21, 07 20:11 przez Wojtas, łącznie edytowano 1 raz
Wojtas
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lip 18, 07 20:49

Postprzez Trystek » Cz lip 19, 07 17:45

no to się pisze tam do nich emaila i ci nową przysyłają, no chyba że specjalnie zniszczyłeś, mojemu kumplowi już przesłali :razz:
Avatar użytkownika
Trystek
 
Posty: 716
Dołączył(a): Wt cze 12, 07 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ziommek » Cz lip 19, 07 18:27

Ten napis to jest tylko naginanie prawa bo w rzeczywistości takie coś nic nie daje!!
I to na 100 nie jest legalne tylko jak na razie nikt się nie przyczepił.... ale do czasu!!
Tak więc nie radze takiego czegoś zakładać bo nie potrzebnie możesz sobie narobić problemów!!
ziommek
 
Posty: 102
Dołączył(a): Wt maja 22, 07 00:09

Postprzez humorex » Cz lip 19, 07 21:47

jest inne rozwiazanie moze zalozyc ta strone ale na zagranicznym serwerku wtedy bedzie chyba bez problemow
humorex
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt lip 06, 07 17:08

Postprzez Wojtas » Cz lip 19, 07 22:21

Zagraniczny serwer? Hmmm... Nie wydaje mi się by coś to dało bo w innych krajach przecież warezy też są nielegalne (tylko co do Rosji mam wątpliwości - straszne z nich piraty), zresztą chyba nie ma znaczenia gdzie jest warez tylko kto go prowadzi...
No więc - nikt nie ma pomysłu jak to obejść :mrgreen: ? Bo chyba pozostanie mi umieszczanie tylko tak jak pisał Trystek - Freeware, Shareware, Demo, Trial itp...

EDIT:
No dobra. To mam propozycję dla chętnych. Zrobię prostą graficznie (ale estetyczną i przyjemną dla oka) stronkę. Podzielę na odpowiednie kategorie, na każdej podstronie będzie opis programu/gry, screen, wymagania sprzętowe i inne przydatne informacje. Przyjmę do teamu 5 osób, stworzycie sobie darmowe konta na rapidzie, wrzucacie tam legalne gry i/lub programy, ja umieszczam je na stronie wraz z powyższymi informacjami plus informacja o tym kto wrzucił grę na rapida. Opis możecie stworzyć sami, screeny itp. jesli nie to ja zrobię. Po jakimś czasie jak ludzie będą pobierać nasze pliki to uzbierają nam się punkty na rapidzie. Za bodajże 10k punktów dostaniecie na miesiąc konto Premium.

Co wy na to? Ktoś chętny czy mam sobie odpuścić albo iść w pojedynkę? Jestem otwarty na propozycje.
Wojtas
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lip 18, 07 20:49

Postprzez ziommek » Pt lip 20, 07 13:36

hmmmm To zmienia trochę postać rzecz :P
W takie coś to można wejść oczywiście jeśli wszystkie linki będą do legalnych oprogramowań itp ;)
ziommek
 
Posty: 102
Dołączył(a): Wt maja 22, 07 00:09

Postprzez Wojtas » Pt lip 20, 07 18:20

No taki mam zamiar, skoro nie mam innego wyjścia. Więc ktoś jest chętny?

EDIT: Mam już jednego chętnego. Następni chętni niech piszą na priv.

[ Dodano: Sro Lip 25, 07 12:52 ]
Proszę o usunięcie tematu :wink:

[ Dodano: Nie Sie 26, 07 23:56 ]
Nikt nie usunął tematu więc informuję, że jest nas już trzech :)
Wojtas
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lip 18, 07 20:49

Postprzez papuga » Pn paź 29, 07 23:38

Skoro twierdzicie że podanie linku na stronie np. z programem na rapidshare jest łamaniem prawa, to proszę o podanie odpowiedniego paragrafu. :mrgreen:

Podawanie samych linków nie jest w Polsce niezgodne z prawem
papuga
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn paź 29, 07 23:31

Postprzez Trystek » Wt paź 30, 07 08:40

papuga napisał(a):podanie linku na stronie np. z programem na rapidshare jest łamaniem prawa

jeśli program jest nielegalny to tak :roll:
Avatar użytkownika
Trystek
 
Posty: 716
Dołączył(a): Wt cze 12, 07 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez niedzielan360 » Cz gru 25, 08 15:20

A jeżeli na moim forum były by linki do pirackich plików tylko że nie widział by ich nikt oprócz mnie ? Tylko ja mógł bym przeglądać działy itp. Chcę zrobić sobie takie forum z tylko i wyłącznie moimi uploadami w celu uporządkowania i zgromadzeniu ich w jednym miejscu. Nikt nie korzystał by z tych uploadów oprócz mnie :) co wy na to powiecie ???
niedzielan360
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz lip 10, 08 11:27

Postprzez RaFFi » Cz gru 25, 08 18:46

Ogólnie umieszczanie linków do programów nie jest rzeczą złą, ale posiadanie takich plików na serwerze to już jest karalne. Kiedyś próbowałem zgłosić kopie najpopularniejszego forum warezowego w Polsce (kopie, a nie oryginał (DW)) do Abuse, i odpowiedzieli że na serwerze nie znajdują się żadne pliki. Ot co.
RaFFi
 
Posty: 42
Dołączył(a): N kwi 22, 07 21:58
Lokalizacja: Gdańsk CitY

Następna strona

Powrót do Regulamin

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności