Złamanie regulaminu czy nie?

Zasady i regulaminy serwisu ugu.pl

Złamanie regulaminu czy nie?

Postprzez adamp4 » Pt kwi 13, 12 23:13

Tworzę stronkę dla charytatywnej regionalnej organizacji, która nie posiada za bardzo pieniędzy na utrzymanie strony.

Wrzuciłem, na serwer ugu.pl na jedno z moich kont wersję testową (w zasadzie to tego wersją testową nie można nazwać) i pojawiła mi się nad stroną reklama.
W kodzie CSS wsadziłem następujący kod
Kod: Zaznacz cały
******

(odpowiedni kod również w index.html) i reklama zniknęła. Sprawdziłem kod wygenerowany i na końcu przed </body> znajduje się kod
Kod: Zaznacz cały
*******

chyba między innymi odpowiedzialny za reklamę która była wcześniej (wcześniej kod również widniał). Doszedłem do wniosku, że kod który wsadziłem (specjalnie go wsadziłem) robi, że strona nachodzi na reklamę i zakrywa ją. Ja wiem, że reklama jest (tak wskazuje kod źródłowy) ale przeciętny Kowalski nie będzie o niej wiedział.

Mam związku z tym artykułem zapytanie, czy taka operacja jest dozwolona na serwerze ugu.pl czy nie? Nie chciałbym aby strona została zablokowana w przyszłości jak będzie na serwerze.

Edytowany przez Percoz'a: "Temat zostanie, ale aby nie kusić innych użytkowników pozwoliłem sobie wywalić kod."
adamp4
 
Posty: 6
Dołączył(a): So lip 07, 07 11:41
Lokalizacja: Leszno

Re: Złamanie regulaminu czy nie?

Postprzez parox » So kwi 14, 12 09:52

Niestety nie jest to dozwolone. Cel zaiste szczytny, ale nie możemy przymrużać oka na owe występki, tym bardziej, że każdy może zacząć kombinować...

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Złamanie regulaminu czy nie?

Postprzez adamp4 » So kwi 14, 12 14:18

Dziękuję za odpowiedź w tym temacie, miejmy nadzieję, że nikt z tego nie skorzysta (jeśli łamie to regulamin) ale chciałbym aby temat został dla tych co chcą coś takiego zrobić :))).
adamp4
 
Posty: 6
Dołączył(a): So lip 07, 07 11:41
Lokalizacja: Leszno

Re: Złamanie regulaminu czy nie?

Postprzez percoz » Pn kwi 16, 12 10:22

Tak dla jasności:
Pkt 16 regulaminu Ugu.pl: "Zabrania się blokowania reklam poprzez oprogramowanie umieszczone na stronach użytkowników."
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do Regulamin

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności