Pytanie o Regulamin

Zasady i regulaminy serwisu ugu.pl

Pytanie o Regulamin

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 15:07

Chciałbym dowiedzieć się, czy tworzenie stron, o tematyce hakerskiej jest zgodne z Regulaminem ugu.pl
Planuję stworzyć grę hackme/crackme...coś na wzór www.tdhack.com . Podaje jako przykład, bo w sieci istnieje wiele takich witryn. Zamieszczałbym także ogólne artykuły, dotyczące hackingu. Oczywiście, na stronie nie pojawiłby się żaden plik typu malware. Czy będzie to legalne (nie spotkałem żadnego zapisu prawnego, mówiącego, że jest to w poslce nielegalne, mało tego, spotkałem się z licznymi książkami o tej tematyce). Czy mogę stworzyć coś takiego???
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez evolucja » Cz lip 05, 07 15:09

Moim zdaniem będzie legalne. Musisz tylko napisać, że nie bierzesz żadnej odpowiedzialności za treść strony i informacje na niej zawarte.
evolucja
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt maja 11, 07 18:49

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 15:10

dobrze, poczekam na pana administratora, bo to raczej on zdecyduje. Ale mam takie samo zdanie jak Ty :D
--- a czy z adminem mozna się szybciej skontaktować??? Zależy mi na czasie
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Respect » Cz lip 05, 07 16:10

Hm.. PHmaster w necie to ty chyba konfigurujesz jako spamer :) Spotkałem Cię już na nie jednym forum z podobnym zapytaniem i widzę, że dotarłeś również do ugu.pl.

Hakerstwo łamie polskie prawo i udostępnianie informacji czy też materiałów Bluehacking, Exploity, Hacking Hardware itp nawet ściągniętych z innych stron uznamy za sprzeczne z prawem i tym samym regulaminem serwisu w pkt. 6.

To, że często obejściem staje się ukrywanie kodów, skryptów czy też podpisywanie artykułów, jako edukacyjne również traktowane będzie jako łamanie kodeksu karnego.
Avatar użytkownika
Respect
 
Posty: 303
Dołączył(a): Cz kwi 05, 07 15:10

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 17:26

Respect napisał(a):Hm.. PHmaster w necie to ty chyba konfigurujesz jako spamer

nie po prostu chciałbym dowiedzieć się, czy takie działanie jest legalne. SPotkałem się z róznymi zdaniami na ten temat. A, że hosting ugu.pl także przypadł mi do gutsu, chciałbym się dowiedziec, czy moja strona wypali :grin:
Respect napisał(a):Hakerstwo łamie polskie prawo

Artykuły na hacking są, ale jako włamanie się do komputerów, a nie udostepnianie informacji. Nie spotkałem się z takim artykułem, który zabrania publikowania takich informacji. Poza tym, jak wytłumaczyłby Pan ksiązki o tematyce hakerskiej w księgarniach??? Skoro to jest nielegalne, to dlaczego wydawane są takie ksiązki???
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Respect » Cz lip 05, 07 17:42

Nie miałem okazji czytać zbyt wielu pozycji z tej tematyki jednak wydaje się mi (bynajmniej po tym, co czytałem) że książki pokazują raczej przykłady rzeczywistych ataków od tych łatwych do tych skomplikowanych. Nie uczą jednak jak je wykonać lecz ukazują problemy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem sieci oraz błędami w zabezpieczeniach różnych programów jak np. Windows, wskazując jak się ustrzec przed niepożądanymi atakami.
Avatar użytkownika
Respect
 
Posty: 303
Dołączył(a): Cz kwi 05, 07 15:10

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 17:53

a jeżeli "zgodziłbym się na lekki kompromis", w postaci strony o tematyce gry hakerskiej??? Zamieszczałbym tam skrypty do łamania, panele do wyciagania haseł i aplikacje do scrakowania??? Taka strona miałaby na celu sprawdzenie wiedzy uzytkowników???
Wracając do pierwszego postu, dlaczego więc w sieci istnieje coś, co nazywa się potocznie bugtraq'iem??? Według Pana rozumowania także jest to nielegalen, a przecież w sieci istnieje kilka "poważnych" stron, które prowadzą taki spis???
POza tym, czy spotkał się Pan z zapisem prawnym, mówiącym, że taka strona jest nielegalna???
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Respect » Cz lip 05, 07 18:10

Pierwsza podstawowa sprawa to taka, że ugu.pl nie musi iść na żaden kompromis z Tobą :cool: wręcz odwrotnie to Ty musisz dostosować się do wymogów portalu.

Dość dziwna gra o wyciąganiu haseł, łamaniu i crakowaniu. Nie prościej sprawdzać wiedzę z zakresu geografii, biologii czy innych tematów :mrgreen:

Na temat bugtraqu nic wcześniej nie wspominałem tym bardziej nie użyłem zwrotu, że "także jest to nielegalen" Wiem tylko tyle co mi google podpowiedział i tyczy się to również jak sam przeczytasz:

Bugtraq - to jedna ze starszych i najlepiej znanych internetowych list dyskusyjnych dedykowanych zagadnieniom bezpieczeństwa teleinformatycznego. Podstawowym tematem listy są rozmowy nt. błędów w oprogramowaniu, sposobach ich wykorzystywania i zapobiegania. Przez listę przewija się znaczny wolumen ruchu.


Takich stron na ugu.pl nie będzie i koniec :)
Chodź nie mogę wypowiadać się w pełni za Admina serwisu :wink:
Avatar użytkownika
Respect
 
Posty: 303
Dołączył(a): Cz kwi 05, 07 15:10

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 18:18

Respect napisał(a):Pierwsza podstawowa sprawa to taka, że ugu.pl nie musi iść na żaden kompromis z Tobą wręcz odwrotnie to Ty musisz dostosować się do wymogów portalu.

zostałem źle zrozumiany, chodziło mi o to, że zrezygnuje z tworzenia artykułów o hakerstwie, a stworzyłbym stronę, polegającą na łamaniu zabezpieczeń.
Respect napisał(a):Dość dziwna gra o wyciąganiu haseł, łamaniu i crakowaniu.

A ja myślę, że dziwna nie jest, zwłaszcza, że w sieci są takie strony, dla przykładu podam:
http://www.guardians.pl/hackme.php
Respect napisał(a):Na temat bugtraqu nic wcześniej nie wspominałem tym bardziej nie użyłem zwrotu, że "także jest to nielegalen"

Jednak bugtraq zawiera w sobie opoisy dziur w skryptach. Moje artykuły także miały mieć podobną formę, dlatego wysunałem takiep przyuszczenie.
Respect napisał(a):Chodź nie mogę wypowiadać się w pełni za Admina serwisu

Dlatego poczekam jeszcze na decycję pana Administratora.
pozdrawiam
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Gibcio » Cz lip 05, 07 18:46

PHmaster napisał(a):polegającą na łamaniu zabezpieczeń.

Zabezpieczeń programów ? Jest to niezgodne z Polskim Prawem obojętnie czy to jest hakerstwo bo raczej haker powinien pracować w jakieś firmie i znajdować błędy (bugi, dziury). Ty chcesz zrobić stronę dla crakerów którzy niszczą i łamią zabezpieczenia dla własnych korzyści.
Avatar użytkownika
Gibcio
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 18:01

Postprzez wargo » Cz lip 05, 07 19:22

Jeżeli na stronie jest o tym jak hakować to to jest niedozwolone a jeśli jak zapobiegać lub inne to tak.
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 19:42

Kodeks Karny, Art. 267.
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1 lub 2 ujawnia innej osobie.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

tylko tyle znalazłem na temat hackingu/crackingu. Taki zapis interpretuję tak:
Hacking i cracking czynny jest niezgodny z Polskim prawem. Według tego zapisu, dopoiero samo włamanie jest karalne, a nie informacja, jak złamać zabezpieczenie.
CHyba, że ktoś inaczej interpretuję ten zapis prawny, chętnie posułucham.
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Gibcio » Cz lip 05, 07 19:51

Heh niestety źle prawisz, to według ciebie jeśli ktoś ma cracka do programu lub udostępnia cd-keye nie łamie prawa ponieważ udostępnia informacje ? lol tak samo jest z hakerką jeśli udostępniasz to jest duże prawdopodobieństwo że ludzie zaczną tego używać po za tym jeśli jakieś dziecko w wieku 11 lat próbowało by mi się gdzieś włamać to zrobiłbym 2 rzeczy 1 odpowiedziałbym mu na włam :] tak że kolo już komputera by nie uruchomił (wogóle się nie uruchomi) a po 2 po ip dowiedziałbym się gdzie mieszka i przejechałbym się do niego nawet na 2 koniec polski (wycieczka). Według mnie wogóle nie może być coś takiego udostępniane jest to łamanie polskiego prawa. Pamiętam jeszcze jak to było 4 lata temu gdy dzieci w wieku 11 lat nie dostawały internetu na gwiazdkę za złotówkę aby rodzice mieli spokój.
Avatar użytkownika
Gibcio
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 18:01

Postprzez PHmaster » Cz lip 05, 07 20:00

Gibcio napisał(a):to według ciebie jeśli ktoś ma cracka do programu lub udostępnia cd-keye nie łamie prawa ponieważ udostępnia informacje ?
, nie to Ty źle myślisz :razz: , spójrz dokładnie na ten zapis:
Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną
, a korzystanie z cracka przy nieorginalnej wersji, to już uzyskiwanie informacji (zawartości) w sposób nielegalny.
Gibcio napisał(a):tak samo jest z hakerką jeśli udostępniasz to jest duże prawdopodobieństwo że ludzie zaczną tego używać

Na stronie znalazłby się odpowiedni komunikat, mówiący o tym, że nie można wykorzystać wiedzy tu zdobytej do celów niezgodnych z prawem.
PHmaster
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 15:04

Postprzez Gibcio » Cz lip 05, 07 20:02

twoja strona ma na celu informować ludzi jak łamać prawo to tak samo jak byś napisał na stronie jak włamać się do banku

a zreszta nie jestem administratorem :P ale mówię Ci tylko to że jest to niezgodne z prawem
Avatar użytkownika
Gibcio
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 18:01

Następna strona

Powrót do Regulamin

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności